понеділок, 14 жовтня 2019 р.

З ДНЕМ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ!


Шановні захисники України!


Від імені редакційної колегії онлайн газети, усієї гімназійної громади  вітаємо із Покровою Пресвятої Богородиці, нехай матінка покриє Україну та захистить від усього лихого. Вітаємо воїнів із Днем захисника України та українського козацтва, хай кулі вас облітають, та вороже залізо оминає ваше тіло, а дух буде міцнішим за крицю.
Прийміть щирі вітання зі святом, що уособило доблесть і героїзм усіх поколінь нашого народу, оборонців та визволителів рідної землі.
Бажаємо вам щастя, здоров’я і бадьорості духу, впевненості у собі і своїй Україні. У пам’яті сьогоднішніх і майбутніх нащадків назавжди збережуться подвиги багатьох поколінь воїнів-захисників, їх безмежна відданість і любов до рідної землі, мужність та героїзм. 
Слава Героям України!

Уся гімназійна родина приєднується до привітань






середа, 9 жовтня 2019 р.

БУДЬТЕ МЕДІАГРАМОТНИМИ


ПЕРЕМОГА У КОНКУРСІ РОЗРОБОК УРОКУ
ДЛЯ ПРОЕКТУ «ВИВЧАЙ ТА РОЗРІЗНЯЙ»

На початку літа було оголошено конкурс на написання навчальних матеріалів для проекту "Вивчай та Розрізняй: інфо-медійна грамотність". Команда проекту  активно займається  розробкою матеріалів на 4 предмети 9-го класу.З цією метою й було  організовано перший конкурс проекту. Одержані розробки уроків оцінювали експерти з робочої групи та партнери IREX за критеріями, зазначеними в оголошенні конкурсу: відповідність шаблону, інтеграція інфомедійної грамотності та авторський підхід.

За результатами оцінки, було обрано чотирьох переможців:

1 місце
Сезько Тетяна Анатоліївна (м. Краматорськ) за розробку уроку з української мови (9 клас) на тему "Урок мовленнєвого розвитку. Особливості орієнтування в ситуації спілкування в інтернет-просторі, зокрема в соцмережах. Уникання небажаного й небезпечного спілкування, протистояння
маніпулятивним впливам."


Фештрига Христина Мірчівна (м. Чернівці) за розробку уроку з української мови (8 клас) на тему "Односкладні прості речення з головним членом у формі присудка і підмета. Реклама та маніпуляції".

2 місце
Дашко Марина Володимирівна (м. Запоріжжя) за розробку уроку з Історії України (8 клас) на тему "Українсько-московський міждержавний договір 1654 р."

3 місце
Лихолай Олександра (м. Запоріжжя) за розробку уроку з Історії України (9 клас) на тему "Наддніпрянська Україна в 1907-1914 рр."

Приз за 1 місце -  Подарунковий сертифікат в Інтернет-магазин книг Yakaboo на суму 1000 грн
Приз за 2 місце - Подарунковий сертифікат в Інтернет-магазин книг Yakaboo на суму 750 грн
Приз за 3 місце - Подарунковий сертифікат в Інтернет-магазин книг Yakaboo на суму 500 грн
 Тож вітаю усіх переможців. Наснаги, гарних та  перевірених новин. БУДЬТЕ МЕДІАГРАМОТНИМИ!


понеділок, 7 жовтня 2019 р.

СТАРТУВАВ КОНКУРС



20 українських школах, профтехах та закладах позашкілля встановлять сучасні медіастудії - учні зможуть створювати якісніші матеріали для своїх редакцій.
Долучитися до конкурсу можуть заклади освіти, які мають практичний досвід у наповненні своїх друкованих чи онлайнвидань не менш як 1 рік. Для участі потрібно заповнити онлайнзаявку, додати мотиваційний лист та приклади попередніх робіт. Окрім цього, необхідно завантажити конкурсну відеороботу з визначеної теми.
Комплект для медіастудії складається з монтажного комп’ютера, фотоапарата з об’єктивом, вебкамери для трансляцій, набору постійного студійного світла, цифрового диктофона, штатива, студії тканинного фону, Wi-Fi роутера та відповідного програмного забезпечення.
Фінал та визначення переможців конкурсу відбудеться 31 жовтня 2019 року. Протягом навчального року вчителі та редакції відібраних закладів пройдуть спеціальне навчання та отримають підтримку експертів. Також буде створена Всеукраїнська вебплатформа шкільних медіа, де учні зможуть публікувати свої медіаматеріали. Якщо протягом року медіастудія не запрацює, вона буде передана до іншого закладу освіти.
З умовами конкурсу можна додатково ознайомитись за посиланням.

Довідка. 
Youth MediaLab – соціальна та некомерційна програма розвитку шкільних та молодіжних медіа в Україні.
Освітній проєкт реалізується Міністерством освіти і науки України та Міністерством інформаційної політики України спільно з громадською організацією Change Communication («Комунікації для змін») за підтримки Проєкту міжнародної технічної допомоги «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), що фінансується агентством США з міжнародного розвитку (USAID), та Google Україна.


неділя, 6 жовтня 2019 р.

З ДНЕМ ПРАЦІВНИКА ОСВІТИ.



День вчителя в Україні вважають одним із найулюбленіших професійних свят. Професія вчителя поєднує в собі мудрість і молодість душі, креативність і величезну енергію, доброту і суворість! Працю  учителя неймовірно складно оцінити.
День вчителя у світі святкують 5 жовтня з 1966 року, коли на Спеціальній міжнародній конференції про статус учителів підписали документ «Рекомендації, що стосуються статусу вчителя». Це перший документ, який визначив умови праці вчителів у всьому світі. Тож Всесвітній день вчителя святкують 5 жовтня. В Україні День працівників освіти згідно з Указом Президента від 11 вересня 1994 року відзначається в першу неділю жовтня. Свято «День вчителя» в жовтні відзначають: в Узбекистані - 1 жовтня; в Пакистані спільно зі Світовим святом; на Шрі-Ланці - 6 жовтня; в Лаосі, Білорусі, Киргизстані, Латвії, Україні відзначається в першу неділю жовтня; Національний день освіти - свято Польщі відзначається 14 жовтня; День вчителя в Бразилії відзначається 15 жовтня; в Чилі відзначається 16 жовтня; в Австралії відзначають в останню п’ятницю в жовтні. Це далеко не повний список. Професійне свято вчителів поважають в усьому світі і кожній культурі. Наприклад, це свято вересня в Індії, Сінгапурі, Гонконзі і КНР, в Аргентині, в Гондурасі, в Брунеї, на Тайвані.
Офіційна назва Дня вчителя в Україні – День працівників освіти. Нині професійне свято освітян святкують 100 країн у всьому світі.
Цього дня вшановують заслуги вчителів та всіх працівників сфери освіти у процесі якісної освіти та їхній неоцінений вклад у розвиток суспільства.
Тож і ми сьогодні  вітаємо увесь педагогічний колектив Краматорської української гімназії з Днем працівника освіти. Щастя, миру, натхнення, нових здобутків, добробуту.
Особливо сьогодні хочеться привітати педагогів, досягнення яких було відзначено відомчими  заохочувальними  відзнаками:
Савчук Ірину Григорівну, учителя української мови та літератури, нагороджено Грамотою  Міністерства освіти і науки України.

Мельник Ірину Романівну, учителя української мови та літератури-Подякою Міністерства освіти і науки України.

Соломку Людмилу Іванівну, учителя англійської мови, нагороджено Почесною грамотою департаменту освіти та науки Донецької облдержадміністрації.

Подяками  голови Краматорської міської ради відзначено:
Щербак Вікторію Юріївну, директора, учителя історії
Якушенко Галину Леонідівну, заступника директораз навчально-виховної роботи, учителя української мови та літератури
Ільченко Ірину Іванівн, учителя математики.
Тож нехай же вчительські нелегкі будні приносять тільки радість і будуть плідними.