четвер, 28 березня 2019 р.

НА СЛАВУ ГІМНАЗІЇ, ДОНЕЧЧИНИ, ВІТЧИЗНИ!



Учениця Краматорської української гімназії-
переможець ІV (всеукраїнського) етапу  ХХХІІI Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і літератури

26-27 березня 2019 р. у м. Кропивницькому відбулися конкурсні випробування учасників ХХХІІI Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і літератури на базі Кіровоградського обласного навчально-виховного комплексу.
У складі команди  від Донецької області була Боклаг Олеся, учениця 4(8)- б класу Краматорської української гімназії, яка посіла І місце у ІV (всеукраїнському) етапі  ХХХІІI Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і літератури. Учасники олімпіади привезли на Донеччину 4 перемоги- 1 диплом І ступеня та 3 дипломи ІІІ ступеня.
Вітаємо усіх  членів команди та їх наставників.
Вітаємо Боклаг Олесю та її учителя Сезько Тетяну Анатоліївну з високими результатами. Бажаємо нових перемог, наснаги, нових звершень, реалізації усіх планів та мрій.





неділя, 17 березня 2019 р.

ВІЙСЬКОВО-ПОЛЬОВИЙ АРТ



Військово-польовий арт у
 Краматорському художньому музеї

         Учні Краматорської української гімназії разом з учителем захисту Вітчизни Александровим О.В. відвідали виставку «Військово-польовий арт» в Краматорському художньому музеї. Під час виставки  діти мали можливість побачити, як з розбитої зброї, різної амуніції, використаних куль наші захисники майстерно виготовляють скульптурки, різні саморобки та навіть іграшки, що свідчить про те, що кожен із наших захисників мріє про мир і спокій на нашій землі, про щасливе  життя в родинному колі. гімназисти мали також можливість взяти участь у  цікавому майстер-класі з виготовлення ляльок-мотанок. Про свої враження від виставки діти поділилися з тележурналістами.



За матеріалами Міщенко Н.А.

субота, 16 березня 2019 р.

ПРОДУКУЄМО НОВІ ІДЕЇ!


14 березня 2019 р. на базі Краматорської української гімназії відбувся міський семінар для заступників директорів міста Краматорська  з теми: «НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА - НОВИЙ ЗМІСТ ОСВІТИ. НОВІ ПРОФЕСІЙНІ РОЛІ ТА ЗАВДАННЯ УЧАСНИКІВ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ В КОНТЕКСТІ КОНЦЕПЦІЇ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ». На семінарі було представлено досвід адміністрації та педагогічного колективу гімназії. Творча група підготувала для учасників засідання різні форми роботи: інтерактивну міні-лекцію, методичні вправи, руханки, роботу в групах тощо.
Метою семінару було визначено:
показати можливості реалізації   нових ролей   та завдань учасників навчально-виховного процесу в контексті Концепції НУШ;
  продемонструвати  творче використання прогресивних технологій навчання та сучасних прийомів педагогічної та управлінської техніки у процесі викладання навчальних дисциплін, управлінській діяльності;
обмінятись досвідом, педагогічними знахідками; стимулювати до самовдосконалення та творчого зростання;
 оцінити власні вміння використовувати сучасні підходи у компетентнісному  полі Нової української школи.
Не випадково гаслом  були обрали слова «продукуємо ідеї», бо ідея – то найвища форма пізнання й мислення, яка не лише відображає об’єкт, а й спрямована на його перетворення. Кращий спосіб отримати  гарну ідею – мати багато ідей!
Сезько Т.А., заступник директора з навчально-виховної роботи, яка була ведучою семінару, виразила сподівання, що семінар, буде сприяти  створенню та поширенню  цікавих, перспективних та  унікальних  ідей.
На семінарі  присутні мали змогу  познайомитися із наступними темами:

СТВОРЕННЯ СУЧАСНОГО ОСВІТНЬОГО ПРОСТОРУ В ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ  В УМОВАХ РЕАЛІЗАЦІЇ КОНЦЕПЦІЇ НУШ у КУГ.
ВОЛЧЕНКО Т.А. КРОЛІВЕЦЬ Н.М. ,
педагоги початкових класів

ПРО  СУЧАСНИЙ УРОК ІНОЗЕМНОЇ МОВИ.
ДМИТРІЄВА І.Г.,
завкафедри іноземних мов,учитель англійської мови


МЕТОДИЧНИЙ КЕЙС: ЩОДЕННИК НУШ.
СЕЗЬКО Т.А., заступник директора
з навчально-виховної роботи
Краматорської української гімназії.


МОЖЛИВОСТІ ВПРОВАДЖЕННЯ STEM – ОСВІТИ.
ЛАБОРАТОРІЯ    РОБОТОТЕХНІКИ  У      ГІМНАЗІЇ.  
ГРУЗІНА Н.В.,
учитель інформатики, команда дітей-учасників гуртка «Робототехніка»



ЕЛЕМЕНТИ МУЛЬТИМЕДИЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ   НА РІЗНИХ ЕТАПАХ УРОКУ МАТЕМАТИКИ.
ІЛЬЧЕНКО І.І.,
учитель математики


РЕЗУЛЬТАТИ  ВПРОВАДЖЕННЯ ІННОВАЦІЙНИХ  ТЕХНОЛОГІЙ У РОБОТІ З  ФІЛОЛОГІЧНО ОБДАРОВАНИМИ ДІТЬМИ: ЛІНГВІСТИЧНІ ІГРИ ЯК ЗАСІБ ФОРМУВАННЯ КРЕАТИВНОГО УЧНЯ, ЗДАТНОГО ДО ТВОРЧОГО ТА НАУКОВОГО ПОШУКУ.
МЕЛЬНИК І.Р.,
учитель української мови та літератури, керівник гуртка «Мовно-літературна майстерня», «Крок до науки»

ВІРТУАЛЬНА РЕАЛЬНІСТЬ.
ІВАНИКІНА К.О.,
учитель зарубіжної літератури



Учасники семінару прийшли до висновку,  які  б функціональні обов’язки чи ролі  не виконував би заступник директора, функцію керівництва людьми  оцінюється набагато вище, ніж функцію простого адміністрування. Цим було підкреслено значимість лідерства як невід'ємної якості керівника. Людям більше не потрібен менеджер-адміністратор. Їм потрібен лідер, який би надихав їх на працю, викликав у них бажання працювати з максимальною самовіддачею. Лідер, який закликав би людей вкласти душу в роботу, заразив їх світлою ідеєю, прекрасною казкою, а вони повірили б у неї. Пишаюся приналежністю до кагорти креативних колег, які готові до змін й уже сьогодні будують НОВУ УКРАЇНСЬКУ ШКОЛУ в стінах КРАМАТОРСЬКОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ.

Детальний звіт можна подивитися за посиланням



понеділок, 4 березня 2019 р.

ПРО НОВУ УКРАЇНСЬКУ ШКОЛУ — БАТЬКАМ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ


Гостинно гімназія відкрила двері для майбутніх першачків. У Краматорській українській гімназії 2 березня 2019 р. відбулися збори для батьків майбутніх першокласників. З особливостями  навчання у 2019-2020 н.р. познайомили Щербак В.Ю., директор  та Сезько Т.А., заступник директора з навчально-виховної роботи.

Коротке, зрозуміле, вичерпне і яскраве пояснення для батьків першокласників про Нову українську школу — це назва реформи загальної середньої освіти, яку зараз реалізовує Міністерство освіти і науки спільно з сотнями вчителів і управлінців з освіти по всій Україні. Нова українська школа — це освіта нових сенсів, дитиноцентризму і поваги до кожної людини.
НУШ — це цікава, практикоорієнтована, безпечна і дружня до дитини школа. А для батьків вона — відкрита, чесна і націлена на співпрацю.
Навчання в НУШ Головна ідея Нової української школи — компетентнісне навчання. Компетентнісне навчання
 Це означає, що учні не просто набуватимуть знань, а вчитимуться використовувати їх на практиці й опановуватимуть навички. Компетентність — це динамічна комбінація знань, умінь, навичок, способів мислення, поглядів, цінностей, інших особистих якостей, що визначає здатність особи успішно соціалізуватися, провадити професійну та/або подальшу навчальну діяльність.
Тобто формується ядро знань, на яке накладатимуться уміння, як користуватися цими знаннями, цінності та навички, що знадобляться випускникам української школи в професійному та приватному житті. Для реалізації цієї ідеї розроблено нові стандарти освіти та освітні програми, зокрема: Державний стандарт початкової освіти Типові освітні програми. Робота в команді Передбачити, у якому світі житимуть наші діти, складно, адже він швидко змінюється.
 Проте упевнено можна сказати, що в майбутньому потрібно буде вміти працювати в команді і співпрацювати. Тому значну частину навчального часу в НУШ присвячено роботі в групі. Причому школярі не просто разом розв’язуватимуть, наприклад, математичні приклади, а робитимуть проекти і спільно шукатимуть рішення проблем.
У швидкозмінному світі потрібно не відставати, а отже — уміти самостійно навчатися. Саме тому навчання в НУШ побудоване на дослідженнях: дитина самостійно шукатиме відповіді на запитання, осмислюватиме вивчене, а вчитель допомагатиме їй у цьому. Тому в НУШ діти часто навчатимуться, граючись.
Діти опановуватимуть той самий навчальний матеріал, але в інший спосіб. А вчителю не потрібно буде більшість часу розповідати щось класу, стоячи біля дошки. Через гру (тобто моделювання ситуацій із додаванням руху, гумору й творчих завдань) учні зможуть дізнатись набагато більше.
Емоційний інтелект і вміння спілкуватися Людина з розвиненим емоційним інтелектом розуміє власні емоції, керує ними й дослухається до відчуттів інших. Навчання цьому — одне з важливих завдань нової школи. Дітям пропонуватимуть: висловлювати свої почуття і думки слухати один одного не робити іншим людям того, що їм неприємно тощо.
 Цьому навчатимуть під час ранкового кола — щоденної зустрічі, коли діти обговорюватимуть свій емоційний стан, власні думки, актуальні питання класного і шкільного життя, або ж просто говоритимуть на цікаві їм теми. Інтегроване навчання У реальному світі немає мононаукових процесів — кожен пов’язаний з різними науками.
Аби діти розуміли взаємозв’язки й мали цілісну картинку світу, у початковій школі запропоновано інтегрувати (об’єднувати) предмети. Наприклад, рослини вивчатимуть не лише з точки зору ботаніки , а й додаватимуть до цієї теми знання з географії, екології, математики, хімії, мови й літератури.
Оцінювання в НУШ
Спонукальне, а не каральне оцінювання. Тобто вчитель за допомогою оцінки: фіксує, на якому рівні перебуває дитина показує ціль, до якої має прямувати дитина.
Тому в першому і другому класах не буде балів — замість них запропоноване вербальне оцінювання. Мета — оцінити поступ кожної дитини, а не її відповідність певному еталону.
Кожна дитина:
отримуватиме винагороду за свої старання, розуміючи, що робить успіхи матиме портфоліо особистих досягнень — добірку всіх поробок і творів, які вона виконувала на уроках
Право на помилку Помилка — це складова пізнання й дослідження.
Тому в НУШ не каратимуть за помилки, а спонукатимуть дитину самостійно їх виправити.
Відсутність страху помилки — запорука того, що дитина залишатиметься вмотивованою, навіть якщо їй щось не вдаватиметься.
Нове освітнє середовище НУШ
На нове освітнє середовище виділено спеціальну субвенцію. Серед обладнання класів: парти-трансформери, які можна легко пересунути для роботи в групах нова навчальна техніка та розвивальні ігри. Традиційні «класні куточки» на стінах класів мають замінити, наприклад: поробки, виконані спільно з дітьми матеріали, що спонукають дитину до роздумів — цікаві запитання, головоломки тощо. Разом з паперовими підручниками учні отримають електронні — тож не доведеться носити важкі книжки.
Інклюзивне навчання НУШ — це школа, доступна для всіх. Тому двері всіх шкіл розкриваються перед дітьми з особливими освітніми потребами. Чимало цих дітей почнуть навчання у звичайних класах та разом з усіма вчитимуться читати, писати, дружити й працювати в команді. Аби допомогти вчителеві, у таких класах працюватимуть асистенти.
Новий учитель
Учитель перестав бути єдиним джерелом знань, а отже він опановує нову роль: з ретранслятора має перетворитися на помічника, ментора дитини, який супроводжує її у процесі пізнання й досліджує світ разом із нею.
Учитель і дитина — це партнери, тому рішення щодо роботи на уроці вони приймають спільно. Своїм запитанням дитина може спрямувати урок, а правила поведінки в школі та за її межами вчителі й учні
Педагогіка партнерства
      Батьки разом з учителями та адміністрацією школи мають спільну мету — щаслива і успішна дитина. Тому стосунки між цими трьома категоріями побудовані насамперед на співпраці, взаєморозумінні й бажанні разом іти до мети. У НУШ відмовляються від традиції публічного обговорення успішності учнів на батьківських зборах.
      Навчальні результати — тема індивідуальних консультацій з батьками, а на загальних зборах розглядають важливі для класу і школи питання.






неділя, 3 березня 2019 р.

МАНДРУЄМО У КОСМОС.

Презентація результатів роботи гуртка"РОБОТОТЕХНІКА"  членами команди та викладачами:Грузіною Н.В., Гончаровою О.Д.


2 березня 2019 року на базі ХНЕУ ім. С. Кузнеця у м. Харкові пройшов відбірковий турнір з FIRST LEGO League сезону 2018 – 2019 «Вперед на орбіту».
У відбірковому турнірі брали участь понад 300 учасників у складі 34 команд з навчальних закладів Донецької, Запорозької, Харківської та Полтавської областей.
У цьому сезоні команда LEGO CALAXY Краматорської української гімназії у складі Бобулича Ігора, Борщевицького Ростислава, Грабара Богдана, Карватського Микити, Київського Артема, Леонова Дмитра, Леонова Олександра, Масалітіної Ангеліни вперше взяла участь у такому змаганні. У категорії «Проект» наша команда посіла ІІ м.
Для майбутніх довгострокових космічних польотів учасники команди запропонували проект з вирощування мікроводорості спіруліни, яка є цінним джерелом амінокислот, білків та вітамінів. З сировини, отриманої в результаті вирощування водорості, вони вирішили за допомогою 3D-принтера виготовляти продукти харчування.
Гімназисти продемонстрували  глибокі  знання, командний дух, проявили волю до перемоги. І хоча вони лише роблять перші кроки, щоб досягти Космосу, цей поступ впевнений та обов’язково приведе їх до перемоги.
Бажаємо  членам команди та їх керівнику Грузіній Наталії Вікторівні натхнення та творчих злетів, наполегливої праці та перемог. І хто знає, можливо, уже зовсім скоро гімназисти вийдуть у відкритий Космос!