середа, 29 січня 2020 р.

ЗАСІДАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ РАДИ У ФОРМАТІ "СВІТОВОГО КАФЕ"

Дорога до нової школи:ключові питання оновлення змісту навчання.



27 січня у Краматорській українській гімназії відбулося засідання педагогічної ради з теми: «Дорога до Нової школи: ключові питання оновлення змісту навчання.Інноваційні підходи до проведення сучасного уроку через наскрізні змістові лінії.» Модератор педради Сезько Тетяна Анатоліївна, заступник директора з навчально-виховної роботи запропонувала інноваційну форму проведення засідання- «Світове кафе».
 «Світове кафе» ( «The World Cafe») - метод, що дозволяє організувати жваве обговорення, сфокусовану неформальну дискусію. Є цінним помічником, коли:
•          необхідно в групі людей зібрати інформацію,
•          зробити обмін знаннями, досвідом, вільно поділитися ідеями і думкою,
•          почути, що думають інші з приводу актуальних для організації або спільноти питань.
Технологія дозволяє залучити в розмову кожного учасника, формуючи комфортну атмосферу відкритості, невимушеності і психологічної безпеки, коли можна говорити на рівних.
У яких  ситуаціях  буде корисним застосування:
•          Розробка ідей для нової стратегії
•          Дослідження причин проблемних ситуацій
•          Спільний пошук рішень з важливих питань
•          Формування колективного досвіду, знань
•          Обмін думками з різних питань
Підготовка до організації зборів в форматі «Світове кафе»досить проста: визначити тему або ряд питань, проблем для обговорення, організувати простір і запросити учасників. При цьому визначення теми є ключовим моментом, що обумовлює успіх всього заходу.
Процес  проведення модифікується в залежності від поставлених цілей і завдань. Але можна виділити основні етапи:
Вступ. Запрошені учасники об'єднуються в групи за столами, озвучуються чи визначаються питання, з якими будуть працювати групи, роз'яснюються правила роботи.
Робота в групах. Відбувається в кілька раундів, учасники ротируються між столами, фіксують напрацьовану інформацію, вивчають результати праці попередніх груп.
Завершення. Презентація результатів, підведення підсумків.
Переваги застосування
Дозволяє вести плідний діалог
Групи можуть працювати над частинами однієї теми, або розглядати різні питання.
Не вимагає спеціального устаткування, може проводитися як в приміщенні, так і на свіжому повітрі.
Колективу  педагогів були запропоновані питання для обговорення хранителями за столами:
1.Засіб  інтеграції ключових і загальнопредметних компетентностей --наскрізні лінії .
Хранитель:ПЕРЕУХЕНКО В.О., учитель початкових класів
2 Ресурсне забезпечення  якості освітніх послуг  щодо реалізації  наскрізної  лінії «Екологічна безпека і сталий розвиток»
Хранитель:МІЩЕНКО Н.А., учитель української мови та літератури
3Форми організації колективної діяльності у рамках впровадження наскрізної лінії  «Громадянська відповідальність»
Хранитель:ШЕЛКОВА К.О., учитель зарубіжної літератури
4 Через мотивацію до формування навколо себе життєвого середовища. Наскрізна лінія «Здоров’я та безпека»
Хранитель:ДМИТРІЄВА І.Г., учитель англійської мови
5.Особливості запровадження наскрізної змістової лінії «Підприємливість та фінансова грамотність».
Хранитель:ІЛЬЧЕНКО І.І., учитель математики
У ході роботи дійшли деяких висновків:
Наскрізні змістові лінії можна реалізовувати через відповідні форми роботи:
ü  методи інтегрування допомагають зрозуміти, що все в житті взаємопов’язане, і отримані на інших уроках знання можуть знадобитися будь-коли;
ü  кооперативне навчання формує лідерські якості, соціальні вміння, вміння працювати в команді;
ü  рольові та ділові ігри ефективні тому, що наближають ситуацію до реального життя;
ü  проектні технології формують творче мислення, почуття відповідальності, вміння працювати в команді та презентувати результати своєї роботи;
ü  інтерактивні методи забезпечують активну діяльність учнів на уроці;
ü  перебування за межами класу на екскурсії або дослідженні мотивує та активізує дітей до пізнання нового;
ü  звернення до досвіду учнів перетворює їх на активних учасників навчального процесу та пов’язує навчання з життям;
ü  самооцінювання формує здатність до самоаналізу, вміння бачити власні помилки;
ü  взаємооцінювання виховує вміння порівнювати, аналізувати, оцінювати інших та сприймати критику на свою адресу.
Ми повинні сформувати готовність та здатність учня до міжкультурної комунікації,  уміння користуватися інформацією,
 володіти навичками взаєморозуміння, а також розвивати необхідні якості для взаємодії з представниками інших країн і культур,
сформувати творчу та відповідальну особистість, яка здатна постійно навчатися, критично мислити та генеруватиме нові ідеї.
Впровадження змістових ліній призведе до того, що зміст і цілі навчального процесу перебудуються таким чином, щоб  освіта стала здатна до своєчасної підготовки людей до нових умов існування та могла дати їм такі знання й уміння, які дозволили б не тільки успішно адаптуватися у новому соціальному та інформаційному середовищі, але й активно впливати на нього в інтересах збереження й подальшого розвитку людського суспільства та довкілля.












неділя, 26 січня 2020 р.

РЕЗУЛЬТАТИ КОНКУРСУ "УЧИТЕЛЬ РОКУ-2020"

24 січня 2020 року на базі Краматорської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 16 відбулося урочисте закриття другого, регіонального туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» та церемонія нагородження переможців.
Цьогоріч 100 педагогів змагалися в конкурсних випробуваннях другого, регіонального туру в 5 номінаціях «Початкова освіта», «Хімія», «Зарубіжна література», «Образотворче мистецтво», «Історія». Колетив педагогів та учнів 8-11 класів був дотичний до конкурсантів номінацій «Зарубіжна література « та «Хімія». Разом із конкурсантами ми хвилювалися за результат. Гімназисти продемонстрували міцні знання. Приємно, що серед переможців у номінації «Зарубіжна література» є представниця нашого міста  Мельник В.Г. (Краматорська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3), яку щиро вітаємо.
Завершено змагання, але творча та самовіддана праця педагогів Донеччини продовжується. Бажаємо всім міцного здоров’я, невичерпної енергії, нових знахідок , подальшого професійного розвитку, творчого натхнення та перемоги в наступному турі конкурсу нинішнім конкурсантам та перемог нашим педагогам у наступних конкурсах.

вівторок, 21 січня 2020 р.

З ДНЕМ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ


Другий, регіональний тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020»

Другий, регіональний тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» на базі Краматорської української гімназії.

У перший день випробувань другого, регіонального туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» учасників номінації "Зарубіжна література", "Хімія", членів журі та запрошених гостей привітно прийняла Краматорська українська гімназія.
Розпочалося відкриття святковим концертом, на якому були представлені конкурсанти та члени журі. З вітальним словом до присутніх звернувся в. о. кафедри суспільно-гуманітарної освіти Донецького ОБЛІППО, кандидат педагогічних наук Ігор Ціко, який зазначив, що вчитель зарубіжної літератури виконує надважливе завдання: засобами мистецтва слова формує національно-культурну самість (українськість) учня і, водночас, планетарне мислення. Конкурс «Учитель року» – це один з етапів професійного самозвершення.
Після завершення урочистостей 24 педагоги зарубіжної літератури виконали тестування з фахової майстерності, де продемонстрували знання з методики викладання предмета, психології й педагогіки. Друге конкурсне випробування – «Методичний практикум – передбачало складання технологічної карти, що репрезентуватиме методичну підготовку вчителя до уроку зарубіжної літератури.
З вітальним словом до учасників також   звернувся завідувач кафедри природничо-математичних дисциплін та методики їх викладання Донецького ОБЛІППО, голова журі Віктор Шабанов. Він зазначив, що кожен з учасників уже став переможцем у своєму місті, районі, а це означає, що всі учасники мають цікаві й перспективні педагогічні традиції, значні здобутки в царині модернізації методики вивчення основ наук у школі.
Зі словами підтримки виступила методист відділу природничих дисциплін Донецького ОБЛІППО, заступник голови журі Людмила Прядко. Вона зазначила, що попереду на конкурсантів чекають не прості, але цікаві випробовування, надала настановчі рекомендації щодо проходження конкурсних завдань, побажала всім конкурсантам плідної та творчої роботи.
Відбірковий етап охоплював такі випробування: контрольна робота (тестування та розв’язування задач), хімічний експеримент. Усі 17 учасників проявили неабияку кмітливість і показали високий рівень фахової майстерності.
Тож бажаємо перемоги найдостойнішим. А ми педагоги та учні гімназії  підтримаємо та  продемонструємо  злагодженість у роботі та високий рівень знань з хімії та зарубіжної літератури.