середа, 22 квітня 2020 р.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ПРО ЧОРНОБИЛЬСЬКУ КАТАСТРАФУ



Аварія на Чорнобильській АЕС стала одним з похмурих символів трагедії, до якої може призвести техногенна катастрофа. Вночі 26 квітня 1986 року о 01:23 на АЕС, що знаходиться на території України, стався вибух. Будівля четвертого енергоблоку, покрівля машинного залу частково обвалилися. У різних приміщеннях і на даху виникло понад 30 вогнищ пожежі. В результаті аварії стався викид в навколишнє середовище до 380 000 000 кюрі радіоактивних речовин, зокрема ізотопів урану, плутонію, йоду-131, цезію-134, цезію-137, стронцію-90.
Генеральна Асамблея ООН зазначила: «Відчуваються й досі, серйозні наслідки Чорнобильської катастрофи, а також зберігаються у зв’язку з цим потреби постраждалих місцевих громад і територій». Резолюція Генеральної Асамблеї ООН від 8 грудня 2016 року A/RES/71/125 (https://undocs.org/A/RES/71/125), згідно з якою з метою підвищення обізнаності суспільства про довгострокові наслідки техногенної катастрофи, встановлено День пам’яті  про катастрофу на Чорнобильській АЕС. В Указі Президії Верховної Ради Української РСР від  29 березня 1990 року № 8985-XI «Про оголошення дня 26 квітня "Днем чорнобильської трагедії"» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/8985-11 ) зазначено важливість увічнення  в  пам'яті  народу  трагічних  подій,  пов'язаних  з аварією на Чорнобильській  АЕС для   згуртування суспільства  на   боротьбу   за  екологічну  безпеку,  оздоровлення  навколишнього середовища.
Чорнобиль - це не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків — пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які відправились на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність та високий патріотизм зупиняючи ядерну катастрофу. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу й подальшого розповсюдження радіації.
 Ця катастрофічна аварія трапилася при плановому відключенні реактора, що тривало всього 20 секунд. Її результатом стало згубне радіоактивне зараження в радіусі 30 кілометрів. Всього в атмосферу було викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів. Загальна площа радіаційного забруднення України склала 50 тисяч квадратних кілометрів в 12 областях, радіаційному забрудненню піддалися і регіони РРФСР з територією майже 60 тисяч квадратних кілометрів і з населенням 2,6 мільйона осіб. Також були забруднені 46,5 тисяч квадратних кілометрів території Білорусії, де проживало до 20 % населення цієї країни.
Загальна кількість тільки ліквідаторів цієї аварії (включаючи наступні роки) склала близько 600 тис осіб.
У 1993 році Міжнародне агентство з атомної енергії серед причин аварії на Чорнобильській атомній електростанції вказало на те, що реактор був неправильно спроектований і небезпечний в експлуатації, персонал не був проінформований про небезпеки, допустив ряд помилок і ненавмисно порушив існуючі інструкції, частково через відсутність інформації про небезпеку реактора.
Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Радіоактивна хмара від аварії пройшла над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США. Приблизно 60 % радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Близько 200 000 осіб були евакуйовані із зон забруднення.
За Міжнародною шкалою ядерних подій чорнобильська аварія оцінюється по максимальному 7 рівню і характеризується як «важкі наслідки для здоров’я людини та для навколишнього середовища».
Трагедія забрала життя тисяч людей, стала причиною багатьох, в основному онкологічних захворювань, принесла величезний збиток для навколишнього середовища і, в кінцевому рахунку вплинула навіть на хід історії. Жахливі наслідки цієї трагедії відчуваються й досі.
У листопаді 2016 року реактор Чорнобильської АЕС накрили новим саркофагом. Новий безпечний конфайнмент - найрухоміше спорудження в світі, яке оснащено унікальними технологіями і системами. Висота арки дорівнює 110 м, довжина - 150 м, ширина - 260 м і вага понад 31 тис. тон. Влада заявляє, що нова споруда прослужить 100 років.
          Пам'ятники ліквідаторам і жертвам Чорнобильської аварії є в багатьох містах України, Росії та Білорусі. У Києві діє Національний Музей «Чорнобиль», в якому можна дізнатися про подробиці аварії, переглянути особисті речі ліквідаторів, історичні фото, документальні фільми про Чорнобиль.
У Києві також є пам'ятник Жертвам Чорнобильської аварії з написом:
«І мертвим, і Живим та Ненародженим.»
На алеї героїв у Чернігові, до 10 річниці аварії відкрито пам'ятний знак «Пам'ять Чорнобиля».26 квітня, до 10 річниці аварії, з ініціативи пожежної частини № 4 з Чорнобиля, біля в'їзду до міста було відкрито пам'ятника пожежникам, які ціною власного життя гасили пожежу після аварії. На пам'ятнику можна прочитати короткий напис:
«Тим, хто врятував світ».


ОДНА ІСТОРІЯ за посиланням

понеділок, 20 квітня 2020 р.

ОСВІТА НА КАРАНТИНІ :КЛЮЧОВІ ЗМІНИ ДЛЯ ШКІЛ


Карантин, запроваджений проти поширення коронавірусу, вніс корективи в освітні процеси.

ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ
До кінця карантину навчання відбувається лише дистанційно. Виконання освітньої програми і навчального плану, а також структура і форми дистанційного навчання є внутрішніми питаннями кожної школи, її педради, завданням педагогічних працівників.
Дистанційне навчання можна організувати за допомогою поєднання (НА ВИБІР УЧИТЕЛЯ):
·  онлайн-занять через Zoom, Skype, Google Hangouts;

·  безкоштовних вебсервісів та платформ, наприклад, Google Classroom, Moodle, Microsoft Teams;Viber,  Telegram
·  заздалегідь записаних відеоуроків від учителя чи із зовнішніх освітніх ресурсів; 
·  перегляду телеуроків проєкту «Всеукраїнська школа онлайн».


Які платформи використовувати для дистанційного навчання – вирішують школи і педагоги, зважаючи на технічні можливості – свої та учнів. МОН не надає конкретних рекомендацій користуватись тими чи іншими ресурсами. 
Виставити оцінки і заповнити класний журнал можна буде після карантину, коли вчителі з учнями повернуться до школи, або вносити їх в електронний журнал, якщо такий є. При цьому вчитель може використовувати нотатки про успіхи учнів, які він робив під час дистанційного навчання. 
МОН не проводитиме загальнонаціональну перевірку знань, здобутих під час карантину.  
ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА ОНЛАЙН
6 квітня стартувала “Всеукраїнська школа онлайн” – трансляція уроків для для учнів 5-11 класів на карантині. Їх можна переглядати на YouTube-каналі МОН та ще на 15 телеканалах і медіаресурсах. 
Уроки проходять щодня з понеділка по п’ятницю щонайменше до кінця карантину. Кожного дня вони починаються о 10:00. Перед початком навчального тижня ми публікуємо детальний розклад занять на сайті та Facebook-сторінці МОН.
"Всеукраїнська школа онлайн" – це уроки з української мови, української літератури, 
історії України, всесвітньої історії, англійської мови, фізики, алгебри, геометрії, географії, хімії та біології. На YouTube-каналі МОН уроки публікуються і зберігаються в окремих списках відтворення для кожного класу:
·  5 клас – bit.ly/USO5class 
·  6 клас –bit.ly/USO6class  
·  7 клас – bit.ly/USO7class  
·  8 клас – bit.ly/USO8class 
·  9 клас – bit.ly/USO9class  
·  10 клас – bit.ly/USO10class  
·  11 клас – bit.ly/USO11class  

ОЦІНЮВАННЯ
В умовах карантину підсумкове оцінювання може здійснюватись віддалено для всіх учнів включно з тими, що здобувають освіту за однією з індивідуальних форм. Докладніше про це можна дізнатись у листі-роз’ясненні МОН. Зокрема, у ньому йдеться про особливості:
·  поточного, формувального та підсумкового оцінювання,
·  оцінювання учнів 1-2-х класів та 3-х пілотних класів НУШ,
·  підсумкового оцінювання учнів, які навчаються за індивідуальною формою.

ЗАВЕРШЕННЯ НАВЧАЛЬНОГО РОКУ
Навчальний рік у всіх школах завершиться до 1 липня для всіх, окрім випускників. Важливе завдання – зберегти структуру навчального року.
Після карантину має відбутись коригуюче навчання. Повернувшись до школи, вчитель з'ясовує, які прогалини існують у знаннях учнів, обирає стратегії та методи, щоб ще раз повернутися до вивченого і задовольнити освітні потреби більшості учнів класу. Якщо карантин завершиться до 1 тижня червня, коригуюче навчання почнеться одразу після карантину, якщо до 1 серпня – на початку навчального року 2020/2021.
Учні отримають свідоцтво про освіту своєчасно, оскільки весь процес замовлення відбувається електронно. Оформлення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти, свідоцтв досягнень, табелів навчальних досягнень учнів має бути завершено до 15 червня 2020 року. 

ЗНО І ДПА
Зовнішнє незалежне оцінювання  відбудеться за будь-яких обставин. Дата його проведення залежить від кінця карантину.




Додатковий період реєстрації на додаткову сесію ЗНО для окремих категорій осіб триватиме з 25 травня до 9 червня. Через карантин може бути уточнено категорії осіб, які матимуть можливість скористатись додатковим періодом реєстрації. Графік самої додаткової сесії ЗНО буде оприлюднено до 22 травня.
Дати пробного ЗНО також залежать від тривалості карантину, як видно з інфографіки. Зараз учасники пробного ЗНО можуть готуватись до нього: в їхніх особистих кабінетах розміщено матеріали, які допоможуть краще підготуватись до тестування.
Учні 4-х та 9-х класів не складають державну підсумкову атестацію у навчальному році 2019/2020 через епідеміологічну ситуацію в Україні. У відповідних документах робиться запис “звільнений(а)”.
ДПА в 11-х класах відбудеться у форматі ЗНО. 

ЗАРАХУВАННЯ ДО 1 КЛАСУ
Через карантин школа може приймати документи для зарахування до першого класу в режимі онлайн або після карантину. Рішення про формат прийому документів приймає засновник школи, а термін прийому документів визначають органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади.
Нагадуємо, що під час зарахування до початкової школи заборонено проводити будь-які конкурси, які визначають знання чи компетенції дітей. Це допустимо лише у випадку приватних та спеціалізованих закладів.

ПЕРЕВЕДЕННЯ У 5 КЛАС
Закон "Про повну загальну середню освіту" забезпечує рівний доступ до освіти, зокрема – зарахування до гімназії без проведення конкурсу, крім визначених законодавством випадків.
Зарахування дітей для здобуття базової середньої освіти може здійснюватися на конкурсних засадах, якщо це не порушує право на продовження навчання в закладі тих учнів, які здобули в ньому початкову освіту. Також – за умови, що кількість поданих заяв про зарахування перевищує кількість вільних місць у класах.
"Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти" (доступний за посиланням) передбачає дві моделі зарахування до 5 класу:
·  якщо заклад забезпечує здобуття початкової освіти, то конкурсний відбір можливий на вільні місця лише у разі створення додаткового 5 класу;
·  якщо заклад не забезпечує здобуття початкової освіти, то конкурсний відбір організовується та проводиться відповідно до Порядку зарахування.
Докладніше про переведення до 5 класу можна дізнатись тут, про особливості подання в умовах карантину документів, необхідних для зарахування, – за цим посиланням

З повагою,
команда МОН


четвер, 9 квітня 2020 р.

БУДЕМО ЗНАЙОМІ. ДЛЯ БАТЬКІВ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ


Шановні батьки майбутніх першокласників,
які виявили бажання бути членами великої родини   Краматорської української гімназії.

Сьогодні звертаємося саме до вас і ваших дітей!
На жаль, через загрозу поширення коронавірусу та запровадження  карантину ми не встигли провести заплановану зустріч. Тож сьогодні маємо  можливість поспілкуватися дистанційно, на сторінках цього сайту.
Дехто з вас уже знайомий з нашим навчальним закладом, бо ваші старші діти є гімназистами, декому вперше доведеться переступити поріг нашого закладу. У будь-якому випадку наступна інформація буде корисною для всіх.
У нашому закладі створено належні умови для комфортної роботи  педагогів, дітей та їх батьків.Освітній простір закладу працює на дитину та для неї. У Краматорській українській гімназії затишно та безпечно. Ми пропонуємо своїм учням освітній досвід, який максимально розкриває їхній навчальний потенціал. Вони прямуватимуть шляхом, на якому стануть незалежними учнями з широким кругозором, навчаться критично мислити та легко вирішувати проблеми, а також розвиватимуть свої таланти.
Наша робота спрямована на підготовку учнів до майбутнього. Ми прагнемо виховати випускників з українським серцем і сучасними навичками, які:
·         самостійно навчаються протягом всього життя;
·         знають свої сильні сторони;
·         гнучкі та легко адаптуються до змін;
·         відповідальні громадяни, які діють, керуючись морально-етичними чеснотами;
·         поважають права інших.
Ми приймаємо до Краматорської української гімназії не лише дитину, а й найближчих для неї людей — тата і маму, і бачимо батьків активними учасниками навчально-виховного процесу нарівні з учнями та вчителями. Навчання – це не двосторонній процес взаємодії учнів та вчителів, в ньому присутня і третя, не менш важлива, сторона – батьки.
ЩО ТРЕБА ЗНАТИ  ПРО  ЗМІНИ, ЯКІ ВІДБУВАЮТЬСЯ У СИСТЕМІ ОСВІТИ.
 Тепер ви –батьки майбутніх першокласників, тому все, що відбувається в системі освіти, вас стосується також.
Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки.
Докладніше про зміни
Реформу НУШ розраховано на роки, адже неможливо швидко змінити освітню традицію, що плекалася в Україні протягом десятиліть. Проте зміни вже розпочались, і Міністерство освіти і науки робить усе, аби вони були невідворотними.
Зокрема, у вересні 2017 року було ухвалено новий Закон “Про освіту”, який регулює основні засади нової освітньої системи, а у лютому 2018 року Кабінет Міністрів затвердив новий Державний стандарт початкової освіти.
Новий Стандарт початкової освіти з 2017/2018 навчального року успішно проходить апробацію у 100 школах по всій Україні у тому числі й у Краматорській українській гімназії (це учні 3-а, 3-б класів )
Основні засади реформи шкільної освіти та орієнтовний графік впровадження реформи викладено в Концепції Нової української школи. (English version). Там ви знайдете інформацію про цінності реформи (як-от орієнтація на учня, педагогіка партнерства, справедливе фінансування тощо), основні компетенції та візію, яким має бути випускник НУШ.(На нашому сайті у розділі "Корисні посилання"(горизонтальна панель) ви зможете знайти джерела інформації )
ЩО ЗМІНЮЄТЬСЯ ДЛЯ УЧНІВ?
Ключова зміна для учнів стосується підходів до навчання та змісту освіти. Мета НУШ – виховати інноватора та громадянина, який вміє ухвалювати відповідальні рішення та дотримується прав людини.
Замість запам’ятовування фактів та понять учні набуватимуть компетентностей. Це – динамічна комбінація знань, умінь, навичок, способів мислення, поглядів, цінностей, інших особистих якостей, що визначає здатність особи успішно соціалізуватися, провадити професійну та/або подальшу навчальну діяльність. Тобто формується ядро знань, на яке будуть накладатись уміння цими знаннями користуватися, а також цінності та навички, що знадобляться випускникам української школи у професійному та приватному житті.
Список компетентностей, яких набуватимуть учні, уже закріплено законом «Про освіту». Він створювався з урахуванням «Рекомендації Європейського Парламенту та Ради Європи щодо формування ключових компетентностей освіти впродовж життя» (від 18.12.2006 р.):
·         вільне володіння державною мовою;
·      здатність спілкуватися рідною (у разі відмінності від державної) та іноземними мовами;
·         математична компетентність;
·         компетентності у галузі природничих наук, техніки і технологій;
·         інноваційність;
·         екологічна компетентність;
·         інформаційно-комунікаційна компетентність;
·         навчання впродовж життя;
·  громадянські та соціальні компетентності, пов’язані з ідеями демократії, справедливості, рівності, прав людини, добробуту та здорового способу життя, з усвідомленням рівних прав і можливостей;
·         культурна компетентність;
підприємливість та фінансова грамотність.
Державні стандарти можуть розширювати цей список.

ЩО ЗМІНЮЄТЬСЯ ДЛЯ БАТЬКІВ?
Один із принципів Нової української школи – партнерство, у тому числі – між школою та батьками. Батьки можуть створювати свої органи громадського самоврядування, а отже – впливати на освітній та виховний процеси.
Відтепер батькам легше контролювати фінанси школи. Усі навчальні заклади, які отримують публічні кошти (це, наприклад, бюджетні кошти та благодійні внески), зобов’язані оприлюднювати свій кошторис та інформацію про витрати. І батьки тепер можуть здійснювати перерахування благодійних внесків цілеспрямовано на школу, а не збирати готівкові кошти, які дуже складно обліковувати.
Співпраця між усіма учасниками освітнього процесу – учителів, учнів, адміністрацій та батьків – наріжний камінь, який допоможе досягти всіх інших результатів. Адже тільки так можливо втілити головну мету: змінити освітнє середовище, впровадити навчання для життя.
І врешті – зробити українську школу відкритою, цікавою та сучасною.

ЩО ЗРОБЛЕНО У КРАМАТОРСЬКІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ГІМНАЗІЇ У РАМКАХ РЕФОРМУВАННЯ ОСВІТИ.

Освітнє середовище організоване таким чином, щоб кожна дитина почувала себе у класі затишно і безпечно, а кожен клас відображав ту спільноту дітей, яка там навчається.

Навчальний простір для учнів перших класах Краматорської української гімназії  облаштовується  так, щоби задовольнити  індивідуальні потреби кожної дитини та сприяти  роботі дітей в малих групах. Переконані, що спільна робота у шкільному колективі сприятиме  розвитку взаємоповаги і відповідальності.

Водночас,  у класі є місця, де дитина може побути наодинці. Так само виділено місця, де  діти  можуть  зберігати  особисті речі. У нас створено умови для навчання дітей в інклюзивному класі.(Інклюзивний клас відкрито у 2019-2020 н.р.)

Стіни і меблі не лише класної кімнати, а й у коридорах, використовуються для розміщення робіт учнів. Така увага до дитячої праці й творчості підвищує їхню самооцінку і формує гідність.
Деталі  щоденника  НУШ Краматорської української гімназії за минулі роки ви можете переглянути  не виходячи із сайту на сторінці «НУШ»(що розташована на горизонтальній панелі)

Із сьогоденням ви можете познайомитися, переглянувши замальовку «ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ». Зйомки проведено навесні 2020 р., ми готувалися до нашої з вами зустрічі та хотіли показати, як навчаються учні 1-х класів та  учні 4-х класів разом зі  своїми класоводами. Ми показали, які вони мають результати уже на виході з початкової школи. Ви також можете преконатися, що  уроки проводяться з використанням сучасної навчальної техніки.
Тож до перегляду  за посиланням:



Шановні батьки!
Ось добігла кінця наша  віртуальна зустріч.Сподіваємося, що незабаром ми зустрінемося наживо. Розраховуємо на вашу допомогу, розуміння та підтримку.Зі свого боку колектив Краматорської української гімназії прикладає максимум зусиль для комфортного перебування усіх учасників навчально-виховного процесу в стінах нашого закладу.  
Хочемо нагадати, що коли батьки співпрацюють з учителем, дитина бачить, що всі значимі для неї дорослі піклуються про неї. Відтак зростає і самоповага.

Об’єднання зусиль учителів і батьків сприяє особистісному зростанню дитини і полегшує засвоєння матеріалу. Ось чому важливо зробити  нашу нову школу і дім одним цілим для дитини.

Роль учителя змінюється Крім передачі знань учитель буде формувати спільноту, сприяти формуванню позитивної самооцінки, розвивати ключові навички для життя. Зокрема, будуть виховуватися цінності свободи і відповідальності. Вміння формувати і відстоювати власну точку зору, слухати інших, ділитися, досягати компромісів.
Ми чекаємо від батьків:
·         віри у свою дитину та прийняття її такою, якою вона є;
·         бажання розвивати творчі здібності та всіляко заохочувати прояви ініціативи;
·         довіри до всіх, хто працюватиме з дитиною: до керівництва навчального закладу, вчителів, психологів, адже всі вони — професіонали, віддані своїй справі й готові до діалогу та співпраці;
·     чіткого розуміння, що навчання для дитини є своєрідною роботою, що повинна цінуватися і сприйматися так само, як і ваша щоденна робота;
·         зацікавленості шкільними справами дитини;
·         підтримки здорового способу життя;
·   поваги до української мови, культури та традицій, толерантного ставлення до кудьтур інших народів.
Ми завжди відкриті для вас і впевнені, що разом нам вдасться досягти поставленої мети.
Тож співпрацюймо, бо разом – ми сила!

 Матеріал підготувала
Тетяна Сезько,
заступник директора з навчально-виховної роботи
 Краматорської української гімназії.





вівторок, 7 квітня 2020 р.

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ. ПРОБНЕ ЗНО -2020


АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОБНЕ ЗНО-2020

У зв’язку з продовженням всеукраїнського карантину до 24 квітня 2020 року проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання відтерміновується.
Після завершення карантину всі зареєстровані учасники зможуть  у звичному форматі пройти пробне ЗНО: попрацювати з тестами, що відповідають вимогам Програм, характеристикам і структурі сертифікаційних робіт основної сесії ЗНО 2020 року,  попрактикуватися в заповненні бланків відповідей, психологічно налаштуватися на проходження зовнішнього незалежного оцінювання та навчитися ефективно розподіляти час, отримати відповіді на такі запитання: що я знаю з певного предмета, який у мене рівень підготовки, скільки тестових балів я можу набрати під час ЗНО, що мені потрібно ще повторити?
Нові дати проведення пробного ЗНО буде повідомлено додатково.
Ми розуміємо, що ситуація, яка склалася, ставить надзвичайні виклики перед випускниками і вступниками, і хочемо допомогти їм якнайкраще підготуватися до важливого етапу у їхньому житті. Тож ми запропонуємо випускникам можливість дистанційно поспостерігати за процедурою проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання і виконати тестові завдання з обраного предмета. На сьогодні більшість учнів і студентів уже працює дистанційно, тож сподіваємося, що така форма роботи буде для них комфортною і доцільною.
Найближчим часом усі матеріали буде розміщено в особистих кабінетах учасників пробного ЗНО на сайті відповідного регіонального центру оцінювання.


Нові дати проведення ЗНО

У зв’язку із загальнонаціональним карантином МОН розробило два сценарії завершення навчального року, проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії.
Перший сценарій: карантин завершується до 1 тижня червня
Випускники 11-х класів будуть навчатися до кінця червня. ЗНО стартує орієнтовно в останній тиждень червня і закінчується орієнтовно в середині липня. Результати основної сесії ЗНО стануть відомі наприкінці липня. Вступна кампанія розпочнеться на початку серпня.
Іспити зі всіх предметів будуть проходити з 25 червня до 17 липня.
Результати ЗНО будуть оголошені не пізніше 31 липня.
Додаткова сесія ЗНО (для осіб, які з поважних причин не мають можливості взяти участь в основній сесії,) попередньо запланована з 28 липня по 11 серпня.
Під час ЗНО в одному приміщенні має перебувати не більш ніж 15 осіб на відстані 1,5 метрів між собою.
Другий сценарій: карантин продовжується до початку серпня
ЗНО для учнів 11-го класу стартує в середині серпня і закінчується до середини вересня. В такому разі вступна кампанія завершиться до середини жовтня, а навчання перших курсів розпочнеться на початку листопада. Навчання решти курсів розпочнеться з 1 вересня.
Іспити зі всіх предметів будуть проходити з 17 серпня до 4 вересня.
Результати ЗНО будуть оголошені не пізніше 17 вересня.
Додаткова сесія ЗНО попередньо запланована з 22 вересня до 6 жовтня.