вівторок, 28 травня 2019 р.

ЧИТАЙ-ПИШИ!


Київська поїздка Єлизавети Кобзар – переможця
Конкурсу «Читай – пиши» 
Протягом 24-26 травня 2019 р. 6 переможців конкурсу «Читай-пиши», учнів із Донецької та Луганської областей, стали учасниками багатьох надзвичайних подій у місті Києві.

Кобзар Єлизавета, учениця Краматорської української гімназії, зі своїм учителем Мельник Іриною Романівною були запрошені до столиці на церемонію нагородження. Захід відбувався 25 травня під час Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» за участю таких відомих критиків, громадських діячів, літературознавців і письменників, як: Тетяна Стус,  Ганна УлюраІрина Славінська, Андрій КурковАнастасія МузиченкоЄвген Стасіневич та інших.
Ліза як переможець Конкурсу отримала диплом від «Благодійного фонду Сергія Жад диплом НЦ «Мала академія наук України» «За непересічні творчі здобутки»ана», , грамоту й книги від порталу «БараБука» й цінний приз – електронну книгу. Десятикласниця  написала відгук на книгу сучасної письменниці Дзвінки Матіяш «Марта з вулиці святого Миколая».
Пані Дзвінка, передаючи Лізі подарунки, зазначила: «Мене дуже зворушило те, що Єлизавета дуже схожа на героїню книги. І героїня книги, і Єлизавета мріють стати художницями, так що я бажаю, щоб ця мрія здійснилися.  І ще є подарунки особисто від мене. Це вже доросла книга «Роман про Батьківщину», із якою я побувала на Донбасі вже декілька разів. Краматорська українська гімназія   це один із моїх улюблених навчальних закладів, я би хотіла тут навчатися.  Пам’ятаю, коли у мене були там зустрічі і з учнями, і з учителями. Це тоді була одна з моїх найкращих зустрічей. Є ще один подарунок. Це намисто із ягід, яке свого часу для однієї з поїздок на Донбас для мене виготовила дівчина, яка вже закінчила художню академію в Києві. І для всіх моїх поїздок на Донбас вона виготовляла якесь намисто. І всі вони залишалися там, дуже часто рвалися, коли закінчувалася остання  презентація.  І це єдине, яке не порвалося. Воно там уже було, і воно має туди повернутися».
Протягом трьох днів перебування в Києві переможці Конкурсу відвідали з екскурсією комплекс «Києво-Печерська лавра» й інші столичні пам’ятки архітектури й культури, стали учасниками кількох заходів на «Книжковому Арсеналі», зокрема зустрілися з відомим сучасними письменниками й дали інтерв’ю в прямому ефірі на «UA: Радіо Культура», милувалися столичними краєвидами під час мандрівки теплоходом.
Щира подяка всім організатором Конкурсу «Читай – пиши», зокрема Сергієві Жадану та його дружині Ірині Куніциній, Марині Конєвій і порталу «БараБука». Найкращі привітання з підкоренням Джомолунгми благодійникам  заходу Роксані Літинській  та  Денисові Угрину. Це подружжя з Лондона, щоб привернути увагу до конкурсу й зібрати необхідні кошти на його організацію та проведення, підкорило Еверест і стало першим українським подружжям, яке зійшло на найвищу гору світу. Саме завдяки «Благодійному фонду Сергія Жадана» й фінансовій підтримці  БФ «Ukraine Charity» відбувся  Конкурс «Читай – пиши». За словами Дениса Угрина, діти зі сходу України «повинні мати шанс не тільки пізнавати світ через нашу літературу, але й додавати до сучасної літератури. Їм є чим поділитися».
Вітаємо Єлизавету та її вчителя Ірину Романівну з перемогою в конкурсі й бажаємо їм підкорення життєвого й творчого Евересту!



неділя, 26 травня 2019 р.

ПОПОВНЕННЯ У СКАРБНИЧКУ ПЕРЕМОГ КРАМАТОРСЬКОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ


ПЕРЕМОГА В ОБЛАСНОМУ ФЕСТИВАЛІ МИСТЕЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ
 «ЄВРОПА З НАМИ, МИ З ЄВРОПОЮ»

Обласний фестиваль мистецької творчості «Європа з нами, ми з Європою» 20 травня 2019 року вдруге об’єднав учителів та дітей з активною життєвою позицією, готових брати участь у культурному та міжнародному житті країни. 

Розвиток інтересу до європейських цінностей і традицій, формування позитивної думки щодо євроінтеграційного курсу України були розкриті у творчих роботах учасників, які були створені в напрямах шести номінацій фестивалю.
1.     «Музичне мистецтво ʺVivat, Європа!ʺ» (вокальне мистецтво, інструментальне мистецтво).
2.     «Театральне мистецтво ʺБути європейцемʺ».
3.     Виставка художньої творчості «Дивовижна Європа».
4.     «Віртуальна подорож ʺЄвропа нашими очимаʺ», «Віртуальна виставка ʺЄвропа нашими очимаʺ».
5.     «Соціальний відеоролик ʺСучасна молодь за європейські цінностіʺ».
6.     «Виставковий ярмарок ʺЄвропейський шопінгʺ.
Коштовні перлини музичного надбання європейської культурної спадщини у виконанні учасників номінації «Музичне мистецтво ʺVivat, Європа!ʺ» отримали друге життя. Обдарована молодь Донеччини  продемонструвала  інтерес до європейських цінностей і традицій засобами музичного мистецтва в наступних напрямах: інструментальне мистецтво та вокальне мистецтво. У номінації  взяли участь 15 інструментальних колективів, 19 сольних інструменталістів, 30 вокальних колективів та 25 вокалістів  з 12 міст і 7 районів Донецької області. Учасники номінації своїми натхненними виступами створили незабутню святкову атмосферу та власною творчістю популяризують  європейське культурне надбання, зміцнюють самоідентифікацію України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи. У номінації «Музичне мистецтво ʺVivat, Європа!ʺ» перемогли гімназисти: Пуголовкін Владислав, Мельничук Іванна (учитель Соломка Л.І.), Колоколов Владислав, Кривошеєв Олександр (учитель Дмитрієва І.Г.). Показовим є те, що наші учні змагалися на рівних  із музичними  та інструментальними колективами, які  займаються мистецтвом на професійному рівні.
Вітаємо юних вокалістів та музикантів, їх наставників  з перемогою та чекаємо нових постановок та  здобутків  у  скарбничку  перемог Краматорської української гімназії.



четвер, 23 травня 2019 р.

СЛОВО У ДУШІ – ДУША У СЛОВІ


Учні Краматорської української гімназії –
переможці конкурсу «Слово у душі – душа у слові»


У травні 2019 року були оголошені підсумки Відкритого регіонального творчого конкурсу учнівської та студентської молоді «Слово у душі – душа у слові». Організацію підготовки та проведення Конкурсу здійснювали Донецький національний університет імені В. Стуса,  Комунальний вищий навчальний заклад «Вінницька академія неперервної освіти» та Донецький інститут післядипломної педагогічної освіти. Метою Конкурсу є популяризація українського слова, активізація творчих сил учнівської і студентської молоді, естетичного виховання та духовного розвитку молодого покоління.
Конкурс «Слово у душі – душа у слові» проходив протягом березня – квітня 2019 року у два тури в таких номінаціях: «Поезія», «Проза», «Есе» та «Науково-дослідна робота». Журі відзначило 19 переможців Конкурсу. Двоє школярів із Краматорська стали його переможцями в номінації «Науково-дослідна робота». Це Логовічов Ілля й Хрипко Катерина, учні 10-го філологічного класу Краматорської української гімназії, вихованці гуртка «Крок до науки».
Логовічов Ілля посів І місце й відзначений Нагородою імені Василя Стуса. Це вже друга перемога Іллі в цьому Конкурсі. Минулого року за захист своєї науково-дослідної роботи він отримав Диплом ІІ ступеня.

Хрипко Катерина також стала переможцем Конкурсу, посівши ІІІ місце.
Юні дослідники презентували свої роботи з української мови та літератури. Науковим керівником гімназистів є учитель української мови та літератури Мельник Ірина Романівна.
Вітаємо юних науковців із перемогою та бажаємо їм успіхів у майбутніх наукових дослідженнях.




середа, 22 травня 2019 р.

ГІМНАЗИСТИ ДОЛУЧИЛИСЯ ДО Всеукраїнсько конкурсу "Європа - це я!"


19 квітня 2003 р. згідно з Указом Президента України «Про День Європи» «…враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію…»  було встановлено в Україні свято, під назвою День Європи. Це свято в Україні відзначається у третю суботу травня та розуміється як день спільних цінностей та спільної історії всіх націй континенту. В 2019 році День Європи в Україні  відзначався  18 травня
День Європи – щорічне свято миру та єдності в країнах Європейського союзу та Ради Європи. До 1997 року це свято мало переважно культурно-мистецьку спрямованість та носило обмежений характер. Згодом до святкування Дня Європи залучилися держави – кандидати на вступ в ЄС.
Маючи прагнення інтегруватися в європейське співтовариство, Україна почала відзначати це свято, як спосіб приєднання до тих цінностей, яких дотримуються в ЄС.
От і ми, вирішивши не на словах, а на ділі долучитись до європейських цінностей: учні 1(5)-х та 6(10)-х класів  18 ТРАВНЯ узяли участь у Всеукраїнському   конкурсі під назвою "Європа - це я!"





Мета конкурсу – популяризація  знань про Європу серед учнівської молоді, розвиток дослідницьких здібностей учнів, підвищення інтересу  до ознайомлення з європейськими цінностями, досягненнями та культурою.
Конкурс включав завдання різного рівня. Конкретно з жодним із шкільних предметів питання конкурсу безпосереднього зв'язку не мали. Це - міжпредметний конкурс. Питання мали загальний характер і до жодного з класів не прив'язані, враховувався тільки вік учасника. Питання  були з історії, географії, природознавства, літератури, музики, культури Європи. Гімназисти впоралися із завданнями, а от результати участі ми дізнаємося з годом.

середа, 15 травня 2019 р.

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ



А я іду по світу в вишиванці
Встає над світом щире сонце вранці
І землю гріє променем ясним.
А я іду по світу в вишиванці.
Я – українець! І горджуся цим.


















ЄВРОПА ПОЧИНАЄТЬСЯ З ТЕБЕ.

 Сьогодні учні 8-б класу долучилися до Всеукраїнського онлайн-уроку «Європа починається з тебе».


Організаторами заходу виступило  Міністерство інформаційної політики України; Офіс віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України; Міністерство освіти та науки України за підтримки проекту ЄС «Association4U» та Google Україна.
Відкритий урок проводив  відомий український тележурналіст, актор, сценарист і музикант Майкл Щур.
Захід було  спрямовано на популяризацію європейських демократичних цінностей та європейської інтеграції серед учнів, формування «європейської свідомості» та відчуття «громадянина Європи», усвідомлення серед молодих українців своєї приналежності до Європи.
На уроці учні мали змогу спостерігати  за діалогом, долучитися до обговорення цікавих тем.

До нашої уваги запропонували низку відео-роліків, у яких  побутовою мовою демонстрували , що таке Європа і європейські цінності. Після обговорення у класі, ми прийшли до висновку: ми  можемо подорожувати Європою, працювати чи вчитися там, але Україна європейська починається з кожного з нас, причому у абсолютно побутових речах – як ми дбаємо про довкілля, прибираємо за собою, паркуємося, поводимо себе на дорозі, спілкуємося один з одним тощо.
Тож починаємо будувати Європу з себе!
Тетяна Сезько.





вівторок, 14 травня 2019 р.

ВИБОРИ З ВИБОРОМ



Незабаром у Краматорській українській гімназії відбудуться вибори на посаду Президента гімназії.
Поклик душі, бажання самовираження, жадання успіху – все це рушійна сила, що дає поштовх молодим людям у виборі майбутнього. Пропонуємо познайомитися з кандидатами поближче:


1.ТКАЧЕНКО МАРІЯ, учениця 6(10)-А класу та кандидат у Президенти Краматорської української гімназії. Відповідальна, цілеспрямована, вдумлива, завжди дотримується свого слова. Ставить на меті покращення гімназійного життя.








2. ЛОГОВІЧОВ ІЛЛЯ – учень 6(10)-А класу. Серйозний хлопець. Займається науковою діяльністю у гімназійному науковому товаристві. Віддає  перевагу рішенням, які приймаються усією гімназійною громадою. Одним із ключових положень передвиборчої програми є  те, що усі важливі питання вирішувати лише разом.




3. ПУГОЛОВКІН ВЛАДИСЛАВ, навчається  у 5(9) – Б класі. Обрав гаслом своєї програми «Від успіху в навчанні-до успіху в житті». Владислав життєрадісний, доброзичливий, творчий.












4.ВЕЛІКОВ МИХАЙЛО, учень 6(10)- б класу.  Відповідальний, амбіційний,   наполегливий. Усім серцем любить  гімназію, переконаний у тому, що   якою б оновленою та сучасною вона не була, їі можна зробити ще кращою, а перебування в ній – цікавішим!









5.ХАРИТОНОВ МИКОЛА, учень 5(9)-б класу. Відповідальний учень, гарний товариш. Неоднозначно заявляє: «Досить обіцянок.Треба діяти!». Ставить ставку на збереження гімназійних традицій, разом із цим мріє внести нових фарб у наше життя.





6.ФІЛЬЧАКОВ ДЕНИС учень 6(10) класу, творчий, активний, енергійний. Орієнтується на плідну роботу заради  гімназії. Робить виклик усім стереотипам.





Усі претенденти- яскраві особистості, відповідальні та завзяті, люблять гімназію, патріоти, віддані нашому навчальному закладу, хочуть примножити здобутки та рухатися, розвиватися далі. Усі  достойні на перемогу. Вибір робіть свідомо. Вибір за Вами.
17 травня зробіть правильний вибір.
Право обирати мають учні 1-7 класів гімназії. ГОЛОСУЄМО  лише один  раз  за одного з кандидатів!
Голосування за ссилкою: https://kugthebest.blogspot.com/p/blog-page_13.html


НАША ЯГОДКА ЄЛИЗАВЕТА ДОСЛІДИЛА КІНЕМАТОГРАФІЧНУ СПАДЩИНУ АКТОРА ТА РЕЖИСЕРА ЛЕОНІДА БИКОВА


Єлизавета Ягодка, учениця 9 класу разом зі своїм  науковим керівником Бородаєм О.В. представили роботу на  Всеукраїнський конкурс учнівської творчості у номінації «Їсторія України і державотворення».  Роботу «УКРАЇНСЬКЕ КІНО ЛЕОНІДА БИКОВА» було відзначено найвищою нагородою.

Юна дослідниця  показала, якими були українські витоки митця,  як в акторських та режисерських роботах Л. Бикова проявились його український характер, український погляд на світ і мистецтво, його любов до України, і прагнення поділитись цією любов’ю з глядачем. Вибір теми дослідження невипадковий.  У грудні 2018 року ми відзначали 90-річчя від дня народження Л. Ф. Бикова. Показовим є те, що Леонід Биков  виріс і сформувався як українець і гуманіст у Краматорську, де він прожив свої перші 18 років, де залишив своїх друзів дитинства та юності, дружбу з якими зберіг на все життя, куди в селище Прокатників, вже будучи відомим актором, приїжджав до своїх батьків та привозив до них на літо внучат, своїх дітей Олеся та Мар’яну . Відомі слова, сказані Леонідом Биковим, уже відомим митцем, популярним у глядачів: «Моє коріння – в селищі Прокатка , що на околиці Краматорська. Там мій початок».
У своїй роботі автор приходить до висновків, що Л.Биков  завжди залишався українцем, відтворюючи  на екрані українські типажі та характери і, головне, український погляд на світ.  У творчості Л. Бикова виразно проявилося споконвічне прагнення українців до свободи. Він завжди залишався вільним від ідеологічних догм і штампів, принципово відстоював  право митця на власне творче  обличчя.
Духовні, моральні цінності, які ніс з екрану Биков-актор і Биков-режисер, були доведені самим життям Бикова-особистості.
Без перебільшення можна сказати, що акторська і режисерська спадщина Леоніда Бикова є однією з найяскравіших сторінок в історії українського кінематографа.  
Вітаємо Єлизавету та її керівника з перемогою. Бажаємо нових творчих доробків, реалізації нових задумів. Вдячні за можливість доторкнутися  ще раз до творчості Великого нашого земляка –Леоніда Бикова.

Перемоги гімназистів у  подібних конкурсах доводять , що саме творче мислення учнів поповнює їх знання, вчить аргументовано захищати власну точку зору, свідомо і творчо використовувати багаж знань для розв’язання практичних завдань, жити цікавим життям.

середа, 8 травня 2019 р.

ПАМ'ЯТАЄМО! ПЕРЕМАГАЄМО!


8 та 9 травня ми відзначаємо День пам'яті та примирення, День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні! Ця перемога дісталася нечувано дорогою ціною .
Ми щиро вшановуємо своїх визволителів, які героїчно відстояли наше невід’ємне право жити вільно на рідній землі, які разом із солдатами антигітлерівської коаліції врятували від фашистського рабства країни поневоленої Європи.
Крізь полум'я боїв, страждання і смерть, крізь гіркоту поразок та непоправні втрати йшов наш народ до великої перемоги.
У ці дні ми віддаємо шану всім тим, хто у жорстокій битві виборював нашу свободу, хто захищав рідну українську землю від нацизму.
Нехай нашими неперехідними духовними цінностями, нашими найвищими чеснотами стануть священна пам'ять і глибока повага до тих, хто пройшов страшну і сувору школу війни, хто у повоєнні роки відбудовував зруйновані міста та села, хто і сьогодні є для нас прикладом любові до Батьківщини, зразком витримки, мудрості й терпіння, щирої віри у щасливе майбутнє нашої незалежної держави.

Ми з вдячністю згадуємо тих, хто віддав власне життя за щасливе майбутнє своїх нащадків. 
8 травня 2019 року в Краматорській українській гімназії відбулися заходи, присвячені Дню пам’яті та примирення, Дню Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Це свято особливе, тому кожен педагог та гімназист долучився до його підготовки:  привітали власноруч виготовленими листівками мешканців мікрорайону,

поклали квіти до пам’ятника загиблим воїнам,

 взяли участь у єдиній виховній годині та уроках мужності. 



 На свято учні та вчителі  гімназії принесли фото своїх рідних та близьких, кого опалила своїм вогненним крилом війна, бо це необхідно, щоб їхні нащадки пам’ятали, були вдячні за подароване життя, щоб не переривався зв’язок поколінь. 





Зворушливі кадри відеохроніки воєнних років, пронизливі вірші від Коваленко Влади, Кротченко Наталки та Ткаченко Марійки, щира хореографічна композиція  у виконанні Остапчук Анастасіїї та Примачек Ксенії та душевні патріотичні пісні,проспівані  Владиславом Пуголовкіним   не залишили байдужими нікого  в залі.  Кожному було про кого згадати, кожному було ким пишатися! З великим зацікавленням, щирими емоціями діти реагували на зворушливу розповідь  під час уроку мужності директора гімназії Щербак Вікторії Юріївни, яка на прикладі своєї родини розповіла, як війна пройшла через долі її рідних та близьких людей, про бойові шляхи своїх дідів та прадіда. Вікторія Юріївна показала гімназистам фото, нагородні документи, які стали вже історією й з особливим трепетом зберігаються в її сім’ї.
    Нелегке наше сьогодення не може заступити радості приходу весни, а разом з нею і Дня Перемоги життя над смертю, добра – над злом. Цей день назавжди залишиться для нас затьмареним від гіркоти втрат. Колись останній ветеран піде у вічність, понесе із собою живі спогади. Що ж залишиться після них? А залишиться Пам’ять, світла пам’ять про незабутніх героїв. 
      На жаль, що цю знаменну дату   воїни-захисники зустрічають зі зброєю в руках. Подвиг ветеранів додає сил та наснаги у нинішній боротьбі за свободу, незалежність та суверенітет України. Ми господарі на своїй землі, правда за нами – тож ми знову здобудемо перемогу в ім'я європейського майбутнього рідної Батьківщини.